Něco málo na vysvětlenou

To že fotografuji co zbylo z Kladenských dolů, přírodu a navštívená místa o dovolených jsem již zmiňoval. Dále fotografuji vše co mi přijde před fotoaparát.

Začínal jsem na kinofilmové Praktině FX, což byl na svoji dobu velmi slušný stroj. Světelnost mnou vlastněného širokého objektivu byla 2,0 a dalo se fotit i na 1 000 sec.

Jinak současně jsem zatížen na foťáky Olympus. Měl jsem jich již několik. Začínal jsem s tím, že jsme měli na firmě kompakt , který se používal k dokumentování všeho potřebného. Bylo možné si ho půjčit a fotit třeba na dovolených. Byl to fotoaparát otlučený na stavbách a šel z ruky do ruky. Přežil vše. Z tohoto důvodu jsem si koupil Olymus C-40 ZOOM - kompakt, který mám dodnes, ale téměř ho nepoužívám. Ke skutečné fotografii jsem se vrátil, když jsem si na jednom z rodinných nákupů koupil časopis FotoVideo. Mimochodem ho odebírám dodnes, je na velmi slušné úrovni. Zde byla profi recenze na Olumpus E-500. Oznámil jsem doma, že si potřebuji vyzvednout 25 000,- Kč a foťák koupit. Byl jsem za to "pochválen". Tímto přístrojem jsem se ale vrátil ke skutečnému focení. Od té doby jsem měl E-520, E-30 a nyní fotím s E-M5 Mark III. Mám k němu samozřejmě spoustu dokoupených sarapatiček od celé řady objektivů, telekonvertor, blesk atd. Dále jsme si na cesty k moři pořídili Olympus ľ Tough 8010 k focení pod vodou. V části dovolené jsou dvě fotky ryb pořízené tímto přístrojem.

Co zde bude možné vidět. Jednak jsou to fotky květin, dále hmyzu, grilování, jídla, rekonstrukce domu, zahrady, bývalých lomů atd. Vše to bude nějak seřazené. 

Květiny nejsou pouze z naší zahrady i když je možné říci, že převážně ano.

Pokud uznám že je třeba něco doplnit v textu, budu v jednotlivých tématech ještě něco komentovat.